Çocuk Danışmanlığı

Anne ve baba olmak, bireylerin hayatındaki en büyük dönüm noktasıdır. Tüm hayatlarını üzerine kurgulayacakları ve yetiştirecekleri bir bireye sahip olmuşlardır. Onun kişilik özellikleri ve yaşadığı tüm sorunlar üzerine yoğunlaşmak, ilgilenmek ve yardımcı olmak en büyük görevlerinden biridir.
Anne ve babalar özellikle çocuklarının gelişim döneminde birçok problemle karşılaşmaktadırlar. Çocuklarının oturmaya çalışan kişiliği, okul öncesi ve okul sonrası yaşadıkları tüm sıkıntılar, hiperaktiflik gibi biyolojik sorunlar… Hepsi anne ve babaların profesyonel destek almasını gerektiren konulardır. Sağlıklı bir birey yetiştirebilmek için ebeveynlerin yetersiz kaldığı durumlarda çocuk danışmanları devreye girmektedir. Aile ve çocuk danışmanları, çocukları ve ailelerine seanslar uygulayarak, çocuklarda yaşanan problemlerin ana kaynağını bulmakta ve çözümü konusunda destek olmaktadırlar. Çocuk danışmanlığı özellikle günümüzde değişen toplumsal yapı ve şartlar nedeniyle oldukça sık başvurulan merkezlerdir. İnternet kullanımının yaygınlaşması, okul döneminin daha erken süreçlerde başlaması gibi çeşitli konu başlıkları çocuklar üzerinde farklı etkiler yaratmaktadır. Aileler tüm bu problemleri çocuk danışmanlığı sayesinde çözüme kavuşturabilirler.
Siz de İstanbul’da yaşıyorsanız ve çocuğunuzun gelişimini daha sağlıklı tamamlamasını istiyorsanız, İstanbul çocuk danışmanlığı merkezlerine başvurabilirsiniz.

Sizler de sorunlar yaşıyor ve çözüm bulmak istiyorsanız randevu için: 02164180260