Bireysel Piskoterapi

Bireysel Piskoterapi

Çağımızda şehir yaşamında karşılaştığımız sorunlar ve zorluklar, günlük yaşantımızı önemli derecede etkileyebiliyor. Birey; sıkıntıyla karşı karşıya kaldığında depresyon, panik atak, bugüne ve geleceğe yönelik kaygılar, aşırı alkol kullanımı, sosyal ilişkilerde ve iş performansında bozulma, gündelik işlerde zorluk, uykusuzluk ve benzer şekillerde tepki gösterebiliyor. Bu sıkıntılar, uzun sürebiliyor ve yaşantımızı olumsuz yönde etkiliyor. Bu gibi durumlarda uygulanacak bireysel psikoterapi, kişinin yaşam kalitesini artırmayı amaçlıyor. .

Psikiyatri

PSİKİYATRİ

Psikiyatri ruhsal ve zihinsel hastalıkların tedavisini üstlenen bilim dalıdır. Psikiyatride bireylerin dış veya iç etkenler ile yaşadığı sorunlar sonrasında oluşan akıl hastalıklarını tespit edilerek tedavileri gerçekleştirilmektedir.Ruhsal bozuklukların tanısı oldukça zorlu bir süreç sonrasında konulmaktadır. Kişinin ruhsal bozukluğa sahip olduğunu kabullenmesinin aldığı uzun süreç sonrasında, psikiyatriye başvurulması üzerine tedavi yöntemine karar verilir.

Çift ve Evlilik Terapisi

Çift ve Evlilik Terapisi

 

Giderek artan boşanma oranlarına karşın, evlilik dünyanın en büyük gönüllü organizasyonu olmayı sürdürüyor. Evliliklerde, zaman zaman kafa karıştıran, huzursuzluk yaratan “kritik dönemler” yaşanabiliyor. Bu kritik dönemler; evliliğin ilk yıllarındaki uyum zorluklarından, çocuğun aileye katılmasıyla çift olmaktan ebeveyn olmaya geçişteki güçlüklere, cinsel yaşantıda sorunlardan, evlilik dışı ilişkilerin evliliğe getirdiği sıkıntılara, parasal sorunlara, iş değişikliklerine, çocukların evden ayrılışlarıyla çift olmaya geri dönüşe, hastalığa ve bunun gibi bir çok soruna dek uzanıyor. .

Cinsel İşlev Bozukluğu

CİNSEL İŞLEV BOZUKLUKLARI

Cinsel işlev bozuklukları; erkek ve kadında uyarılma güçlüklerinden erken boşalmaya, sertleşme sorunundan ilişkiye girememe ve orgazm bozukluklarına kadar uzanıyor. Aslında bu sorunlar, iletişim kopukluğundan, bilgi ve deneyim eksikliğinden, kendini ifade edememekten ve küçük düşme kaygısından kaynaklanıyor. Unutmayın; atacağınız küçük adımlar, birlikteliğinize farklı bir bakışla yeniden renklendirebilir. Yaşadığınız, içinize attığınız sorunların, yerini keyifli bir cinsel yaşama bıraktığını göreceksiniz.

Çocuk Danışmanlığı

ÇOCUK DANIŞMANLIĞI

Okul korkusu, gece altını ıslatma, arkadaş ve kardeşlerle iletişim zorlukları, eğitimde yaşanan sorunlar, hiperaktivite, dikkat eksikliği, depresyon, konuşma bozuklukları, kekemelik ve benzer sorunlar, çocukluk döneminde karşımıza çıkabiliyor.

Terapi İstanbul ve Hizmetleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Tıklayınız
BİZİ FACEBOOK'TA BEĞENİN
BİZİ İNSTAGRAM'DA TAKİP EDİN
BİZİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN